Rocker je hra pre 12 hráčov (6 mužov a 6 žien), ktorí počas 3 hodín stvárňujú svoje role, podobne ako herci v divadle, či vo filme. Nehrajú však pre divákov, ale sami pre seba a cez svoju postavu prežívajú emócie a užívajú si atmosféru hry.

Dej hry sa odohráva na VIP party pred koncertom slávnej rockovej skupiny, ktorá akurát krstí svoj nový album. Nie všetci sú ale spokojní s aktuálnou situáciou a tak bude záležať na konkrétnych rozhodnutiach a krokoch postáv v rukách hráčov, či chcú ďalej žiť na vrchole slávy, alebo je pre nich dôležitejšie niečo iné.

Na hre sa bude podávať alkohol a vyskytnú sa v nej erotické prvky, preto je určená hráčom od 18 rokov. Hry, či larpy, podobného formátu väčšinou nepracujú so skutočným alkoholom a neumožňujú bližší fyzický kontakt hráčov. My sme sa rozhodli túto hranicu mierne prekročiť a ponúkame vám zážitok, ktorý na iných hrách nenájdete.

Role a prostredie hry

Každý hráč si vyberie postavu podľa krátkeho popisu na stránke. Tú bude stvárňovať počas hry a bude sa snažiť plniť jej ciele a sny. Hráč v tejto hre ale nie je služobníkom postavy, ale postava je prostriedkom ako si užiť atmosféru a všetky možnosti, ktoré hra ponúka. Postava bude viesť hráča priamo k zážitkom a umožní mu určitý špecifický pohľad na situáciu.

Prostredím hry je VIP rocková party, kde sa stretávajú hudobníci so svojimi fanynkami. Objaví sa tu dealer drog, striptérka, fotografka a ďalší. Dej hry sa točí okolo tém ,,sex, drogy a rock´n´roll". Ako rocker môžete zvádzať fanynku, ako fanynka môžete získať svoj idol, užijete si voľnosť neviazanej zábavy a nakoniec rozhodnete o osude skupiny.

Všetko, čo potrebujete pred hrou vedieť nájdete v týchto dokumentoch:
Zoznam postáv
Článok z časopisu (vo forme rozhovoru so spevákom skupiny sa dozviete všetky informácie, ktoré k hre potrebujete)
Plán párty
Podrobné informácie k vlastnej postave získate po tom, ako sa úspešne registrujete.

Fázy hry

Hra ako taká je rozdelená na tri fázy – pre každú je charakteristický iný typ konfliktov, ktorý bude pre vašu postavu práve najdôležitejší. Fázy sú pre každú postavu určené špecificky a hráč prechod od jednej k druhej spozná podľa charakteristickej výraznej piesne (svoju pieseň nájdete pri svojej postave). Pieseň sa vždy spustí hlasnejšie.

Drogy

Na hre sa, samozrejme, nevyskytnú reálne drogy. Budú prezentované buď v podobe cukríkov alebo práškového cukru. Branie drog sa odráža na psychike postáv a to tak, že ich núti robiť veci, ktoré by v inom prípade nespravili, buď že na to nemali odvahu, alebo to ani nechceli spraviť.

Sex

Hra obsahuje jemné erotické prvky. Znamená to, že bude medzi hráčmi v roliach postáv dochádzať k fyzickému kontaktu. Pre prvé odbúranie hanblivosti prebehne pred hrou malá príprava. Hranice erotiky budú v hre oproti realite trochu posunuté – znamená to, že všetky akty sú oproti realite akoby o ,,level“ nižšie:

  1. Simuláciou letmého bozku na pery je jemný bozk na líce.
  2. Simuláciou ,,francuzáku“ je bozk na ústa.
  3. Bozk na krk predstavuje dotyky v intímnych partiách.
  4. Sex je predstavovaný „francuzákom“ a vyzlečením trička (vršku).
  5. Násilie pri sexe predstavuje čokoľvek z hore uvedených a držanie partnera/ky za obe ruky.
Na hre nebude dochádzať k odhaľovaniu intímnych častí tela.

Pred začiatkom hry dostanete tri farebne odlíšené nálepky: Počas hry si môžete podľa nálady farby vymeniť. Predstavujú metaherný prvok – nesú informáciu pre hráčov, nie pre postavy.

Každý hráč ide do hry s vedomím, že sa v nej erotické prvky nachádzajú. V prípade, že chcete náhle ukončiť erotickú scénu použite vetu: ,,Ruky preč!“ a hráč musí svoju činnosť okamžite ukončiť. Toto pravidlo nezastavuje hru ako takú, ukončí len začatú činnosť medzi zúčastnenými hráčmi a hra ďalej pokračuje akoby sa daná činnosť odohrala.
Pri svojich postavách nájdete číslo (od 1 do 5), ktoré udáva ako je daná postava na hre ,,náchylná“ dostať sa do erotického kontaktu s inou postavou. Číslo 1 znamená, že je k tomu len veľmi malá šanca, číslo 5 naopak znamená, že k tomu určite dôjde viac krát za hru.

Alkohol

Na hre budeme v obmedzenom množstve rozlievať alkohol. Každá postava má stanovené približné množstvo alkoholu podľa svojho charakteru: Za barom bude stáť organizátor. Komunikujte s ním ako s barmanom, ale nevťahujte ho do hry a do konfliktov, ktoré riešite. Tie sú pripravené pre vás.

Pravidlo STOP

V prípade, že už v hre nechcete pokračovať zo závažných dôvodov a nenachádzate sa uprostred vyhrotenej situácie, stačí, keď opustíte scénu (vyjdete z dverí), bez toho aby ste museli komukoľvek niečo vysvetľovať. Pokiaľ chcete zo závažných dôvodov ukončiť vyhrotenú scénu, v ktorej sa sami nachádzate, použite slovo ,,STOP!“. Hráči sú povinní v takejto situácií ukončiť všetku činnosť, hra sa stopuje a organizátori budú situáciu okamžite riešiť.

Všetky mechaniky budú podrobne vysvetlené pred hrou.