Postavy

Tu nájdete stručný popis všetkých postáv, ktoré sa na hre objavia. Stačí si vybrať a pomocou dotazníka, ktorý nájdete pri registrácii, nám dať vedieť, o ktoré postavy máte záujem.

Max

(Spevák, 26 rokov, alkohol 3, sex 5)

Max je Lacov brat, s ktorým založil skupinu. Užíva si všetko, čo sláva so sebou nesie – peniaze, dobrý alkohol, drogy a hlavne ženy, ktorých mená si nemusí pamätať. Je rád, keď je obdivovaný. Rád sa baví a starosti necháva na druhých. Porozumenie a ľútosť by v ňom ale človek hľadal ťažko. Cíti sa občas ako pán tvorstva, je nezdravo sebavedomý, veľmi charizmatický a sexi.

[Postava speváka je v centre diania, všetkým na očiach. Je zapojený do viacerých herných línií, ale prežíva ich len povrchne. Je to postava, ktorá potrebuje byť hraná výrazne ,,von“.]

Lukáš

(Bubeník, 27 rokov, alkohol 2, sex 3)

Bubeník je inteligentný a veľmi sympatický chalan. Nedal sa strhnúť slávou a peniazmi a udržal si čistú hlavu. Je to poctivý dobrák, čo mu narobilo ako priateľov, tak aj nepriateľov. Navonok pôsobí síce krotko, ale nechcete mu stáť v ceste, keď sa spravodlivo rozhnevá.

[Postava bubeníka pôsobí väčšinou v pozadí, je ale zapojená do množstva konfliktov, ktoré môžu vyvrcholiť ako silné verejné scény, týkajúce sa viacerých postáv. Okrem toho rieši aj osobnú milostnú líniu. Prevládajúcou náplňou hry tejto postavy je získavanie a odhaľovanie informácií.]

Laco

(gitarista, 31 rokov, alkohol 5, sex 2)

Laco je Maxov brat a jeho pravý opak - zásadový flegmatik, ktorého nič len tak ľahko nerozhádže. Nie je príliš príťažlivý, ale s gitarou robí zázraky. Medzi tými, ktorí skutočne rozumejú hudbe, je on kráľom skupiny. Nad problémami najprv dlho rozmýšľa, ale keď sa rozhodne je neoblomný. Rád si vypije a od určitého času bez nejakého toho pohárika nevyjde na pódium. Jeho sebavedomie často rastie s množstvom alkoholu. Napriek tomu sa v ňom skrýva množstvo prekvapení.

[Postava gitaristu sa často ocitne v situácii, kedy stojí sám proti všetkým. Nedá sa ľahko ovplyvniť a jeho rozhodnutia ovplyvňujú celú skupinu. Okrem toho rieši romantickú líniu so svojou bývalou priateľkou.]

Viktor

(klávesák, 23 rokov, alkohol 3, sex 4)

Viktor je najmladším členom v skupine, čo sa týka veku aj pôsobenia. Bol prijatý na žiadosť manažérky a je to jej obľúbenec. To ho núti neustále dokazovať ostatným, že je skutočne dobrý. Rozhoduje sa zbrklo a nie vždy správne, čo priťahuje problémy. Na druhú stranu je popri Maxovi najobľúbenejší u žien.

[Prvoradým záujmom tejto postavy sú ženy. Tie však občas priťahujú problémy. Pri tejto postave hráč nemusí príliš rozmýšľať dopredu a snovať zložité plány. Nechá sa viesť na vlne party.]

Paľo

(technik, 35 rokov, alkohol 3, sex 2)

Paľo nie je slávny, ale pozná sa so slávnymi ľuďmi. Je to srandista, nikdy nepokazí zábavu a nenájde sa človek, ktorý by ho nemal rád. Je to človek, ktorý vám zdvihne náladu, keď ste na dne. To, že sa ale snaží byť so všetkými zadobre, ho niekedy dostáva medzi mlynské kolá. Tento krát na party privedie svoju neter, Mišku.

[Paľo bude často stáť pred zásadnými dilemami a aj on má svoje temné tajomstvá. Všetci ho ale vnímajú ako zabávača a tak sa od neho očakáva, že bude vtipný, milý, bude tancovať a rozprávať vtipy.]

Šalamún

(Dealer, 43 rokov, alkohol 3, sex 4)

Šalamún je prezývka dealera drog a pasáka. Je to človek bez chrbtice, ktorý by predal aj svoju matku. Rád využíva ľudí, ktorí sú príliš slabí na to, aby sa mu vzopreli. Vyžíva sa vo svojej moci. Má rád čierny bezcharakterný humor a rád sa obklopuje ženami. Je o ňom známe, že nevďačným zákazníkom sa občas pomstí nekvalitnou alebo príliš silnou dávkou.

[Táto postava drží na hre v rukách obchod s drogami, je tak husto prepojená s ostatnými postavami. Dealer môže na hre získať nových zákazníkov a prilepšiť si, alebo aj o všetko prísť. V jeho prípade žiadna romantika neprichádza do úvahy.]

Lucia

(basgitaristka, 24 rokov, alkohol 4, sex 4)

Lucia je rada stredobodom pozornosti, niekedy sa správa viac ako chlap – je tvrďáčka, drzá, fajčí, pije, občas si vezme drogy. Svoje názory hovorí vždy bez obalu. Napriek tomu je veľmi sexi a chlapov si vie omotať okolo prsta. Spala už asi s každým zo skupiny. Proste si rada užíva. Nie je ale bezcitná ani bezcharakterná. Človek ju buď miluje alebo nenávidí.

[Postava je vhodná pre hráčky, ktoré rady hrajú ,,von“ a nevadí im byť stredobodom pozornosti. Napriek jej povahe jedna z dôležitých línií je pre ňu práve romantická, hoci trochu nešťastne.]

Natália

(Fotografka, 30 rokov, alkohol 3, sex 3)

Natália sa po rokoch vracia ku skupine, ktorú kedysi práve ona dostala na obaly časopisov. Kedysi bola známa svojou odviazanosťou a tá sa v nej stále niekde skrýva. Pomocou fotografií sa snaží preniknúť za pozlátko slávy.

[Postava fotografky nie je zapojená do veľkých strhujúcich konfliktov. Stojí väčšinou v pozadí, to jej dáva ale možnosť vidieť celú situáciu z úplne iného uhľa pohľadu. Počas hry sa snaží vyrovnať so svojimi osobnými problémami a urovnať si vzťahy z minulosti. Prežíva predovšetkým osobnú vnútornú hru. Špecifikom postavy je, že na party skutočne fotí. Táto postava je inšpirovaná Annie Leibovitz, oficiálnou fotografkou Rolling Stone.]

Sára

(fanynka, 25 rokov, alkohol 4, sex 2)

Sára je rockerka, rebelka a pohybuje sa medzi najväčšími rockovými hviezdami. Pre skupinu začala pracovať a vďaka búrlivému vzťahu s Maxom sa dostala aj do záberu médií. Dokonca s Maxom naspievala jednu pieseň. Všetky fanynky by s ňou okamžite menili, hoci ona sama má pocit, že jej život je sračka, navyše má silnú závislosť na drogách. Keď je zúfalá, je hysterická a potrebuje na seba pútať pozornosť.

[Na túto postavu sa takpovediac ,,lepia“ problémy a ona sa snaží udržať si svoje miesto pri skupine. Je vhodná pre hráčku, ktorá rada hrá výrazne ,,von“, na druhú stranu sa nemusí báť, že by sa okolo nej dialo málo vecí.]

Miška

(fanynka, 17 rokov, alkohol 2, sex 4)

Miška ide na party s veľkými očami a veľkými snami. Je zamilovaná do Maxa a vstup na party dostala k narodeninám od svojho strýka, Paľa. Hoci má o členoch skupiny dosť zidealizovanú predstavu, je pripravená chopiť sa šance. Teraz alebo nikdy.

[Miškin plán je poriadne si party užiť, ale narazí na tvrdý múr reality. Na druhú stranu si rozhodne nemôže sťažovať na nezáujem mužov. Bude to pravdepodobne najviac obletovaná postava.]

Táňa

(manažérka, 36 rokov, alkohol 2, sex 2)

Ľadová kráľovná, profesionálka, netýkavka. Svoju prácu robí svedomite a je neústupná. Často to znamená, že jej ide predovšetkým o peniaze a slávu skupiny. Skupinu sa snaží stoj čo stoj udržať pohromade.

[U tejto postavy nastane počas hry zlom – skrýva sa v nej určitá divokosť, čím ostatných prekvapí – je totiž lesbička. Je zodpovedná za hlavnú líniu hry.]

Dáša

(Striptérka/prostitútka, 36 rokov, alkohol 3, sex 5)

Dáša je síce trochu staršia, ale v tom čo robí je stále perfektná. Má dokonalé telo a neskutočný sexappeal. Síce sa jej nikdy nepodarilo vymaniť sa spod Šalamúnovho dozoru a zažila si už skutočne mnoho, svoju prácu má nakoniec rada. Páči sa jej manipulovať s mužmi a dokazovať si tak, že je stále príťažlivá. Problémy rieši najpriamejšie, ako to ide. Nehrá sa na morálku a nepriateľom sa s chuťou pomstí.

[Postava striptérky je vhodná pre odvážne hráčky, ktoré sa neboja hrať viac „na telo“. Je zapojená do hlavnej dejovej línie, ktorú môže ovplyvniť.]Krátke zhrnutie:

Pokiaľ si chcete zahrať sukničkára, ktorý ide celú party po ženách a na problémy kašle až kým mu neprerastú cez hlavu, berte Maxa.
Pokiaľ chcete riešiť záležitosti okolo skupiny, byť skvelým hudobníkom búriacim sa proti mainstreamu a zároveň si užiť skutočnú rockerskú romantiku bude pre vás vhodný Lukáš alebo Laco.
Viktor pre vás bude vhodný ak chcete zároveň baliť ženské aj kľučkovať z prúserov a riešiť konflikty.
Ak od hry očakávate zábavu a zároveň prerod postavy, skutočné zamyslenie sa nad situáciou, Paľo je vhodná postava.
Šalamún bude baviť hráčov, ktorí nemusia riešiť zložité morálne dilemy, naopak si užijú zloducha bez zľutovania.
Chcete sa cítiť ako skutočná rockerka, šikovná hráčka, o ktorú sa všetci pobijú a zároveň si užije trochu romantiky, voľte Luciu – prepláva party na vlne rocku.
Chcete byť rovnako drsná, ale zároveň riešiť hlbšie konflikty a problémy, bude pre vás vhodná Sára.
Ak sa chcete cítiť v prvom rade obletovaná a väčšinu času neriešiť nijaké zložitejšie veci, čaká na vás Miška.
Natáliu si užijete ak nechcete byť stredom pozornosti, radšej riešite osobné problémy, chcete si užiť skutočnú romantiku a rady fotíte.
Táňa je vhodná pre rázne hráčky, ktoré sa neboja mať hlavné slovo a riadiť dianie okolo seba.
A pokiaľ si chcete vyskúšať, aké to je, keď sa vám muži plazia pri nohách, siahnite po Dáši. Každá z vás na to má!